První zpráva

07.11.2014 16:50

Tak dlouho se chodí se džbánem ..., ano tak dlouho jsem odkládal přesun mých dvou webů hyzler.info a hyzler.net z více jak 8 let starého serveru na nový, až se 2.11.2014 odporoučel onen server sám, kde oba weby běžely. A to důkladně, zdroj odpálil i HDD s daty. Přemýšlel jsem, zda je obnovovat ze zálohy (kterou jsem měl naštěstí pořízenou), ale nakonec jsem se rozhodl, že je to ta správná výzva k revitalizaci stránek, kterou jsem tak dlouho odkládal.

Rozhodl jsem se tedy oba weby spojit do jednoho a přesunout je k hostingové společnosti. Protože je mi přeci jenom trochu líto těch návodů a rad, které jsem na blog dával, tak se je tu pokusím je přepsat metodou copy & paste (tedy ne úplně všechny, ale jen ty, co ještě by mohli mít dnes nějaký užitek).

Číst zprávy tohoto blogu je samozřejmě možné i přes  RSS kanál .

Poslední věc, nad kterou jsem hodně dlouho váhal, byla, zda dát k blogu miniaplikaci na možné reakce čtenářů, tedy možnost přímo se vyjadřovat k publikovaným článkům. Nakonec jsem se rozhodl ji sem nedávat. Ne že bych nechtěl reakce čtenářů, naopak vždycky jsem je rád vítal, ale už mě poslední dobou unavovalo neustále mazat "příspěvkové spamy" z webu - nevím jestli se roboti a jiní podvratní živlové natolik zdokonalili, že byli schopni obejít ochranu v podobě opisování textu z obrázku, zkrátka nechci se stát rozcestníkem na různé zavirované stránky apod. Reakce mi tedy nadále posílejte přímo na mail nebo přes kontaktní formulář, který je v sekci  Kontakt         , a já je rád doplním k článku.